לוגו אלול
תפריט >
/
תכניות לימודים

תכניות אלול

תכניות לימודים

סינון קטגורית תכנית לימודים
'אלול' פותחים תכנית הכשרה ממוקדת למנחי/ות בית מדרש צעירים/ות!
מצפים לכם שבועיים של השראה ויצירה בסביבה חדשה ומשתנה, מפגש עם אנשי רוח ועם אמנים יוצרים, הקשבה, דמיון, זמן לחלום ולהגשים חלומות, מעגלי העשרה וגם עבודה מעשית.
קהילת הסמבטיון עוסקת בהתחדשות יהודית בשפה הרוסית. הקהילה הוקמה בשנת 2005 מתוך צורך ליצור שיח חופשי וטבעי עם המקורות; דרך אקדמיה, יצירה וחינוך.
'אלול' מקיימים עם חבורת 'תפוז' מפגשי בית מדרש לאמנים, סיורים, סדנאות אמנות והרצאות לקהל הרחב, שיח גלריה סביב תערוכות בנושאים שונים ומפגשי תרבות. 
קהילת יוצרים עולים מחבר המדינות במסגרת תוכנית "תה טקסט ופרח"
התוכנית היחודית נבנתה במטרה לתת מענה רוחני -"עזרה ראשונה" לעולים מאוקראינה ורוסיה בפרוץ המלחמה ביניהן וגל העלייה שהחל בעקבותיה.
מסע בעקבות מהות האדם ויעודו, מאדם הראשון ועד על-אדם ורובוטים בעתיד. מבריאת אדם וחווה ודרך סוכיות תלמודיות על חיי אדם יהודיים וגויים.
איור בחור לומד לבד
קהילת בית המדרש המרכזי בירושלים
מנחה בית מדרש: שלומי פרלמוטר
הנחיה פדגוגית: דיני דויטש
נבחן את הקהילות בחיינו ואת קבוצות ההשתייכות שלנו. נמפה את ההשפעות ואת העושר שהן מביאות איתן, את הצרכים שאנו מבקשות מהן למלא, ומהן המתנות האישיות שביכולתנו לתרום חזרה לקהילה.
קהילות לומדות קנגורו
קנגורו, ירושלים
בהנחיית: ורד לוי-אונגר
נפגש עם דמויות נשיות בתנ"ך, בגמרא, במדרש, באגדה, בזוהר, בחסידות ועוד. נתבונן מה דמויות אלה מאירות לנו ומה אנו מקבלות מהן לחיינו.
קהילות לומדות פסגת זאב
פסגת זאב, ירושלים
בהנחיית: עינת סרי-לוי
ההיסטוריה היהודית היא אוצר נפלא של אנשי רוח, גברים ונשים, דמויות מופת מעוררות השראה, חכמים ומנהיגים, נביאות וצדיקות, גיבורים, נשות חסד, סופרות ומשוררות, הוגי דעות ורבנים, אמניות וחלוצות פורצות דרך, שלל חולמים וחדשנים מפתיעים... 
קהילות לומדות בית הופמן
בית הופמן, ירושלים
בהנחיית: שלומי פרלמוטר
תוכן הלימוד מהווה צומת המחבר את א"ד גורדון, העומד במרכז הלימוד כבר שבע שנים, סביב נושא מרכזי בכתביו, הנוגע ישירות לסוגיות זמננו. אלה נוגעות בשאלות זהות ובמשברים עכשוויים בישראל, ביהדות ובעולם בכלל.
קהילות לומדות גורדון
ירושלים
נחקור יחד את נוכחותנו בעולם דרך הסיפור המקראי של אדם בגן עדן.  החקירה תתבצע דרך הגוף, התנועה ובמפגש עם מקורות מקראיים וחז"לים.  התכנית מיועדת לגברים מגיל 18.   
שוב למקום תכנית לימוד
ירושלים
בהנחיית: חנניה שורץ
הזמנה לאלו שאוהבים את ירושלים, כואבים את כאבה ומקווים את תקוותה.  שמוכנים לפגוש בכנות את עצמם, את זולתם, ואת ירושלים השונה מירושלים שלהם. 
אני עומדת על חומה קהילה לומדת
ירושלים
בהנחיית: נעמה שקד, מוישי וינשטוק
תוכנית ייחודית לפיתוח מנהיגות נשית מקומית, המפגישה בין נשים חרדיות, דתיות, מסורתיות וחילוניות, אשר מתגוררות בשכנות ולא מכירות זו את זו.
בסדרה נלמד מקורות מדרשיים ואגדיים של חז"ל, ודרשות חסידיות המתבססות עליהם, ונעמוד על שאלות של פרשנות ודרשנות, חירות דרשנית ומחויבות ערכית וקיומית. 
איור ילדה עם ציפור
ירושלים
בהנחיית: שרה פרידלנד בן ארזה
עולמם המורכב של נביאי "תרי עשר": יונה, עמוס, הושע ויואל. דמויות מופלאות שהעזו ללכת נגד הזרם, בשעה שהעם ראה רק שגשוג כלכלי.
איור לויתן
קהילה לומדת בערד
בהנחיית: אוברי אייזקס
להיות בן אנוש משמעו לחיות עם סתירות פנימיות. נעסוק בחלק מסתירות אלה, בפתרונות שהוצעו להן, נבחן את העיוורון שאנו מטפחים כדי להמשיך להחזיק בתפיסותינו.
איור אבסטרקטי כחול
קהילה לומדת בפרדס חנה
בהנחיית: יהודה טאובמן
לימוד מעשי ומעמיק דרך שיח והתבוננות משותפת, המשלב קיימות ויהדות. זווית ראייה חדשנית ועתיקת יומין, שהיא שורש תורת החיים שלנו.
איור איש על ספסל
ירושלים
בהנחיית: עופר שניידר
בסביבה התומכת והמיטיבה של הסדנה נטפח את רגישותנו הסגנונית, וניתן דעתנו לרובדי הלשון ומשלביה ולאמצעים הספרותיים.
איור אישה לומדת
ירושלים
בהנחיית: שרה פרידלנד בן ארזה
Scroll to Top

רוצים לדבר?

לוגו אלול

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס הבא ונחזור עם תשובה בהקדם

ניתן לציין דרך התקשרות מועדפת בתוכן הפניה

תרומה באמצעות טופס מאובטח

הצטרפו לקהילת 'אלול'