לוגו אלול

בית מדרש יוצר לאמנים בגלריה 'תפוז'

תפוז6

גלריה 'תפוז' היא גלריה שיתופית עצמאית אשר שמה לה למטרה להציג אמנות עכשווית של חברי הגלריה – בוגרי בית ספר גבוהים לאמנות ושל אמנים אורחים. הבוגרים-היוצרים משמיעים קול חדש ומביאים עימם את השראתו של עולם הרוח היהודי, מבקשים ליצור ולהתבטא במרחב התרבותי הכללי, תוך יצירת זיקות חדשות בין עולם האמנות לעולמות הרוחניים והחברתיים, באופן שיפרה ויעשיר זה את זה. חברי הגלריה מעוניינים להמשיך את הרוח הגדולה שקיבלו בתקופת לימודיהם גם לעולם האמנות שלאחר הלימודים ומתוך כך התאחדו להקמת הגלריה, עם רצון להקמת מוקד תרבותי תוסס, עצמאי, צעיר ואלטרנטיבי בלב ירושלים. מוקד שיביא קול חדש לעולם האמנות וייצור מרחב לאמנות נוגעת, אנושית ולא מנותקת. אמנות בלתי מתפשרת, המחברת בין היהדות לאמנות ופועלת מתוך כבוד והערכה לעולם ההלכה.

ל'אלול' קשר מתמשך עם קבוצת האמנים שהקימו את 'תפוז'. ההיכרות עמם החלה בתקופת בית המדרש המשותף לסטודנטים שהנחנו ב'פרדס' – בית הספר הגבוה לאמנות בגבעת וושינגטון, בו מרביתם למדו. מאז, הם סיימו את לימודיהם, עברו להתגורר וליצור בירושלים, הקימו את 'תפוז', והקשר עם 'אלול' קיבל רובד נוסף של תמיכה במיזם, חיזוק תהליכי ההקמה וההתבססות בירושלים. 

'אלול' מקיימים עם חבורת 'תפוז' מפגשי בית מדרש לאמנים, סיורים, סדנאות אמנות והרצאות לקהל הרחב, שיח גלריה סביב תערוכות בנושאים שונים ומפגשי תרבות. 

גלריה 'תפוז' ממוקמת בבית אליאנס, רח' כי"ח 5, ירושלים. 

למידע נוסף – כנסו לדף הפייסבוק: גלריה תפוז-Tapuz Gallery

גלריית תפוז 1
גלריית תפוז 2
גלריית תפוז 3
No data was found
איור אייקון שיחה קבוצתית

יש לך שאלה?

השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם.

02-5619436

elul@elul.org.il

Scroll to Top

רוצים לדבר?

לוגו אלול

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס הבא ונחזור עם תשובה בהקדם

ניתן לציין דרך התקשרות מועדפת בתוכן הפניה

תרומה באמצעות טופס מאובטח

הצטרפו לקהילת 'אלול'