לוגו אלול
תפריט >
/
/
קהילות סטודנטים

תכניות אלול

קהילות לומדות פסגת זאב

קהילות סטודנטים

תוכנית לקבוצות סטודנטים, המשלבת בין לימוד בית מדרשי יהודי-ישראלי לבין יזמות חברתית-קהילתית. קהילות הסטודנטים שלנו נפגשות ללימוד משותף, להרצאות, לדיונים קבוצתיים ויוצאות לסיורים. התוכנית מעודדת, מקדמת, מתקצבת ומלווה מיזמים ופעילות קהילתית בהובלת הסטודנטים. 

סטודנטים מספרים על התוכנית:

טליה פרי, בוגרת ביה"ס הגבוה לאמנות 'פרדס' וממקימי הגלריה השיתופית בירושלים 'תפוז', מספרת על ההיכרות שלה עם 'אלול':

המפגשים של 'אלול' בבית הספר לאמנות 'פרדס' פתחו לי צהר למגוון רחב של אנשים ודעות שונות על יהדות, חברה ישראלית, קהילה, יזמות, התנדבות ואמנות. מתוך הלימוד הבית מדרשי של 'אלול' ב'פרדס' הקמנו יחד, קבוצה של אמנים צעירים, את הגלריה השיתופית 'תפוז', הפועלת בבית אליאנס בירושלים. בגלריה אנו מיישמים בצורה מעשית את הלימוד ואת הכלים שקיבלנו ולמדנו בבית המדרש. בגלריה מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, חיה ונוגעת, המבקשת לגעת ביסודות עליהם למדנו ולייצר קהילה משותפת של צעירים דוברי שפה אמנותית יהודית עכשווית. 

יראון נידם, חבר כפר הסטודנטים בקיבוץ אלמוג, מספר על תכנית 'תלמוד ומעשה' מטעם אלול:

בחוויה שלי 'אלול' איפשרו לנו לייצר קהילה חדשה, לא כזאת המורכבת פשוט מיחסי שכנות, אלא קהילה שמסוגלת לשבת ולהעמיק, לייצר שיחות ומפגשים שלא היו יכולים להתאפשר אחרת, ולתת לנו תשתית רעיונית לפעולות במרחב העשייה, להיכנס פנימה לטקסטים ונושאים שהעסיקו וסיקרנו אותנו, ומשם לצאת החוצה להשפיע וליצור. 'אלול' נתנו לנו הזדמנות להסתכל על המציאות מזוויות חדשות ישנות, ובעיקר מרחב קיום לקהילה בריאה ומתפתחת.

מעוניינים להכיר פעילויות נוספות של אלול? הפעילויות המגוונות של אלול

איור אייקון שיחה קבוצתית

רוצה לקבל פרטים נוספים?

02-5619436

elul@elul.org.il

או השאיר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

Scroll to Top

רוצים לדבר?

לוגו אלול

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס הבא ונחזור עם תשובה בהקדם

ניתן לציין דרך התקשרות מועדפת בתוכן הפניה

תרומה באמצעות טופס מאובטח

הצטרפו לקהילת 'אלול'