לוגו אלול
תפריט >
/
/
נהורות הסמבטיון

נהורות הסמבטיון

12 בדצמבר, 2023 | 18:00

חנוכה עם א.נשי הסמבטיון

Сообщество Самбатион и их друзья собираются праздновать праздник света, с зажением свечей, лёгким угощением, хорошей музыки и учением. В ближайший вторник, 12-го Декабря мы соберёмся в 18:00
Эстер Битос зажжёт Ханукальные свечи и расскажет о мистическом значение этого праздника. Миша Вогман и Катя Малахова проведут занятие в стиле нашего бейт мидраша.
Ваня Жук и Саша Скварцова проведут концерт.

*

קהילת הסמבטיון מבית "אלול" חגגה ביום שלישי נר שישי של חנוכה בחגיגת "נהורות הסמבטיון" בבית רשות הרבים. בימים הכהים-הלא פשוטים שעוברים על כולנו, צריך גם לדעת לייחד בועות של אור, להתעטף בהם ולהדליק אורות, ולו של מילים, אשר יאירו את היום יום ביופיו הפשוט.

כך עשו א.נשי הסמבטיון שבאו והנהירו את חנוכה תשפ"ד: אסתר בייתוס  במילים של זוהר וייחוד הדליקה את החנוכיה המשותפת, איליה דבורקין האיר שולחנות טקסטים יהודיים ביצירת כפיים וביצירת הפה, ביניהם: סדנה בציור שהעבירה הציירת עדינה רוז, סדנה בכוונת הדלקת נרות חנוכה על פי הארי ואבולעפיה שאותו העבירה אסתר ביתוס, בית מדרש בזק בפילוסופיה עכווית שהעביר סאשה לבוב, סדנה בשירי יידיש בהשתתפות ז'וק, ועוד. מיכאל ווגמן, קטיה מלאכובה, סאשה לבוב, עדינה רוז, ד"ר סימון פריז'סקי הדליקו את הקהל בסדרה כמעט "טדית" (TED) של דרשות קצרות ומפתיעות סביב סוגיות חנוכאיות. וקינחנו בלביבות של שור ובמוסיקה נפלאה של הגיטריסט והזמר איוון ז'וק וסשה סקוורצבה הכנרת שהפליאו את האולם בצלילים מכל העולם.

ומא.נשי הסמבטיון ובני יונין שאורג במיומנות ובתבונה את קשרי בית המדרש, שלוחה דרישת שלום לגיא המנכ"ל שבצבא, למרים שמסייעת למפונים באילת, לאדם, אישה של שיר שאף הוא בצבא, ושלוחה לכל משפחות החטופים תקווה שיחזרו החטופות והחטופים במהרה הביתה.האירוע הזה הוא חלק מסדרת מדליקות בעיר - עשרות אירועים לאורך כל החג עם ארגונים וקהילות מהפסיפס הירושלמי שלנו. סדרה שהיא בהובלת רשות הרבים - הפורום הירושלמי לארגוני יהדות ישראלית ובתמיכת פדרציית ניו יורק. 

מוזמנים מאוד להמשיך ולקחת חלק באירועי מדליקות בעיר, לכל המידע כנסו לאתר 'רשות הרבים' 
*יתכן שהאירוע יצולם לצורך יחסי הציבור של אלול ויעלה במדיות השונות של אלול או מי מטעמם.
Scroll to Top

רוצים לדבר?

לוגו אלול

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס הבא ונחזור עם תשובה בהקדם

ניתן לציין דרך התקשרות מועדפת בתוכן הפניה

תרומה באמצעות טופס מאובטח

הצטרפו לקהילת 'אלול'