לוגו אלול

צירי חיים 

חוסן אישי-קבוצתי דרך פעילות סדנאית יהודית רוחנית

אלול-איש בתוך ספר

הנחיית תיאטרון: טלי שכטר

הנחיית בית מדרש: שלומי פרלמוטר

בית מדרש יוצר ל'בנות משפחה מטפלות' – בנות זוג, בנות המטפלות בהורה, אמהות, אחיות של מישהו מהמעגל המשפחתי הקרוב ביותר בו הן מטפלות באופן צמוד

בימים טרופים אלה, גם אנו מבקשים להיות שותפים במאמץ האזרחי-חברתי לחיזוק הרוח הגדולה של עם ישראל. אנו מאמינים כי בארון הספרים היהודי-ישראלי על כל מדפיו, העתיקים והחדשים, ניתן למצוא נחמה, כוח ואמונה. מגע חי עם המקורות ועם יצירה אמנותית בהשראתם, יכולים לחזק ולתמוך, לעורר את הלב ולהוסיף שכבה בחוסן של האנשים.

המודל שנשתמש בו, בית מדרש יוצר, מציע לימוד מעמיק וחיבור לשורשי זהותנו היהודית והישראלית, שיחה פתוחה במעגל ובחברותא סביב חוויות החיים ושאלות קיומיות, התנסות יצירתית לעיבוד מחשבות ורגשות. המימד היצירתי נותן במה לחווייה הפנימית של המשתתפים, להשמיע קול ייחודי-אישי על הכתובים ושל מציאות החיים. הוא מחבר בין המחשבה והאינטואיציה, הרעיוני והקיומי. בית מדרש יוצר מאפשר מפגש עם אנשים שונים החווים חוויות משותפות בתקופה זו. זו הזמנה לשיתוף, לקירבה, להבעת עמדות בחופשיות, להקשבה לאחרים ולהעברת מסר בלתי מילולי של 'אתה לא לבד'. עולם התיאטרון מאפשר עבודה עם הגוף והלב, שחרור גופני, עבודה משולבת מוזיקה-גוף-קול, חוויה רב ממדית ורב חושית. כל אלו תורמים לתחושת שייכות עמוקה למעגל של אנשים שהופכים די מהר ל'קהילה לומדת-יוצרת'. זו הסיבה שאנחנו מוצאים במודל זה, מרכיב מהותי ונדרש בחוסן החברתי בימי שגרה ובימים אלה באופן מיוחד.

נפעל אחת לשבוע, אורך מפגש שעתיים וחצי. מתחילים עם קפה ומפגש ואז משלבים בין דפי לימוד ויצירה בהשראת המקורות. עובדים עם 'חומרי גלם' מחיי היום-יום בעת הזו: שאלות, מחשבות, פחדים, חוסר בהירות, אמונות, תקוות לעתיד.

נושאי המפגשים יסובו סביב הנושא שמטלטל את כולנו בעת הזו, נושא ה"בית"- נבחן את הנושא מזוויות שונות, לימודיות ויצירתיות. ארעיות, אישה כבית, הכנסת אורחים, סוגים שונים של בתים במקורות, ביתי הוא מבצרי, ועוד

8 מפגשים

ימי שלישי

08:45-11:15

.

מפגש ראשון:

19.12.2023

.

לשכת הרווחה בית הכרם, רחוב בית הכרם 2.

.

ההרשמה מתבצעת דרך לשכת הרווחה בית הכרם. עדיפות לתושבות בית וגן, גבעת מרדכי ובית הכרם.

ליצירת קשר: 02-5457862 (חני)

רכז פדגוגי ומנחה בתי מדרש

יליד קיבוץ מפלסים. מנחה ומרכז את בית המדרש המרכזי באלול, קהילות לומדות שונות בירושלים וברחבי הארץ, מנחה השתלמויות מנחים וקבוצות סטודנטים.

יוזם 'תנועת המטאטאים', בית מדרש 'חכמת חיים לזקנים' בבתי הספר, 'בית קברות אקולוגי', 'חיים בסרט' – מעגלי שיח בעקבות סרטים, ועוד.

ציוני אדוק, חוקר ועוסק בעיקר בהגות ציונית ויהודית מודרנית.

***

מייל ליצירת קשר: shlomiperl@gmail.com

טלי שכטר
מנחה

במאית תאטרון ויוצרת ירושלמית. בעלת תואר שני בבימוי תאטרון מאוניברסיטת תל אביב. הנחתה וביימה עשרות פרויקטים תאטרוניים, בהשתתפות קהלים שונים ומגוונים. אוהבת את המפגש בין המילה הכתובה למילה המבוצעת וחוקרת את יחסי הגומלין בין השתיים.

Scroll to Top

רוצים לדבר?

לוגו אלול

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה

ניתן להשאיר לנו פניה בטופס הבא ונחזור עם תשובה בהקדם

ניתן לציין דרך התקשרות מועדפת בתוכן הפניה

תרומה באמצעות טופס מאובטח

הצטרפו לקהילת 'אלול'